NAŠE POHÁDKY

Bářino toulavé divadlo přijede k Vám a zahraje pohádku.... Račte si, prosím, vybrat.

Jak zlatník ke štěstí přišel

Pohádka o chudém mládenci, kterého cestou do světa obdaří svými dary Moudro s Rozumem. Díky jejich pomoci se Radoš zakrátko stane zručným zlatníkem a vytvoří pro zakletou princeznu skvostné klenoty, jenž mu otevřou cestu na zámek. Lásce zlatníka a krásné princezny nemůže zabránit ani kouzlo, ani zlý komoří. Napínavá pohádka končí šťastně a děti samy poznají, že lhát a podvádět se nevyplácí. (premiéra 2012, klasická pohádka na motivy Boženy Němcové za aktivní spoluúčasti diváků)

Režie: Miloš Novotný

Loutky: Josef Hanuš

Hraje: Bára Novotná

Strašidýlko Bačkůrka, aneb jak se Bačkůrka skamarádil

Do starého hradu se nastěhuje rodina pana kastelána se dvěma malými dětmi, Cyrilem a Bětkou. Nikdo z nich však netuší, že hrad je již dávno obydlen a že strašidýlko Bačkůrka je zvyklé na svůj klid. Po sérii malých i větších nedorozumění se Bačkůrka nakonec stává přítelem dětí a je tam, kde je ho nejvíce zapotřebí. (premiéra 2013, autorská pohádka s detektivní zápletkou, určena pro děti předškolního a mladšího školního věku)

Režie: Anna Hrnečková

Loutky: Josef Hanusch

Hraje: Bára Novotná

Pasáček vepřů

Veselá loutková pohádka o chytrém princi Mojmírovi, rozmazlené princezně Filoméně a o tom, že zlo není vždycky jen temné a škaredé. Jako v každé pohádce však dobro zvítězí, princezna je napravena a láska oběma hlavním hrdinům zavoní opojně jako právě rozkvetlá růže. (premiéra 2015, velmi volně na motivy známé pohádky H. Ch. Andersena, atraktivní pro malé diváky je vzájemná komunikace a rytmus, kterým se nechávají rádi strhnout a pomáhají tak posouvat děj)

Režie: Anna Svobodová 

Loutky: Antonín Müller

Hraje Bára Novotná


Nebojsa

Jeden tatík, má kluka jako buka. Ničeho se nebojí,  a tak mu všichni říkají Nebojsa. František se dokonce nestrachuje vstoupit ani do blízkého lesa, kam se neodváží žádný jiný. Dějí se tam divné věci. 

Prozradíme Vám, že v lese žije zlý černokněžník, který vězní krásnou princeznu Johanku a chce si ji vzít za ženu. František to však takhle nenechá. Přes to, že černokněžník na Nebojsu pouští hrůzu všech hrůz, František Johanku vysvobodí. Myslíte, že se tím naučí bát? Ale kdepak. Je však přeci jen jedna věc, která mu strach nahání. Co to je? Dejte se podat!

Společnými silami stvořili a hrají:

Anna Svobodová a Bára Novotná.

O statečné Margitce

Napínavá autorská pohádka o nebojácné dívce, která se vydává hledat svého ztraceného tatínka. Uprostřed temného lesa narazí na prapodivnou hospodu, kde se nechává najmout do služby. Stará hospodská tu zle zachází s pocestnými.  Margitka vše brzy odhalí, zlu se statečně postaví, zachrání tatínka a navíc nalezne svou lásku.

Hraje: Bára Novotná

Režie: Anička Svobodová

Text: Anička Svobodová a Bára Novotná

Loutky: Josef Hanuš


BÁŘINO TOULAVÉ DIVADLO - Barbora Novotná, 2016
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!